רעיונות למתנות מסקרנות לילדים ולילדות

בשבוע שעבר ביקרה אותנו בחנות עדי מרגלית, המלווה משפחות ליצירת בית מונטסורי, ועלינו ללייב בנושא בחירת צעצועים. אם פיספסתן זו ההזדמנות לחזור ולהתעמק בתכנים שעלו בלייב ובהמלצות של עדי על צעצועים מסקרנים במיוחד.

קשה שלא להבחין בפער הגדול בין כמות הידע החדש שנקלט אצל ילדים לבין זה שנקלט אצלנו המבוגרים. מהרגע שתינוק ותינוקת חדשים מגיחים לאוויר העולם הם נמצאים בתהליך בלתי פוסק של למידה והתפעלות מהעולם שסביבם.

זה מתחיל בגירויים שנקלטים בעיניים ובאוזניים, ממשיך להנאה שבמישוש ובלעיסה, ובשלב מסוים מתגבש לכדי האפשרות לשאול על כל דבר ודבר – למה?


ובכן, אם מתחשק לך לנסות להדביק פערים, להיות בהיכון לכל שאלה, או פשוט לתת מתנה ממש שווה ליצור קטן אהוב וסקרן, הנה 7 רעיונות למתנות מסקרנות לילדים ולילדות שאפשר למצוא אצלנו ב״טומי ואניקה״:


ערכת חפירה דינוזאורבדיוק כמו שזה נשמע, ערכת המשחק מכילה בלוק עשוי מאבן חולית ואביזרי חפירה, והמטרה היא לחפור בבלוק ולמצוא את עצמות הדינוזאור המסתתרות בפנים. אחרי שנמצא את כל העצמות אפשר לבנות את השלד של הדינוזואור, ממש כמו פליאונטולוגים אמיתיים. החפירה אורכת זמן מה ולכן התוצאה הסופית איננה מיידית, אלא מתקדמים בכיוונה שלב אחר שלב, כך שהתהליך הוא העיקר ושלב הסופי מספק במיוחד.

הסדרה מגוונת מאוד ומכילה ערכות חפירה של חמישה מיני דינוזאורים, דינוזאור בתוך בֵּיצה, חפירת עצמות ממותה, ועוד. כמו כן, כל ערכה מכילה הסבר מרחיב ידע על דינוזאורים.


לוח מגנטי גוף האדםאם אתם הורים, ודאי כבר יש לכם בבית לפחות ספר אחד על גוף האדם, אחד הנושאים המרתקים ביותר עבור כל ילדה וילד. אבל לא בטוח שתכירו את המוצר הבא, מוצר שאנחנו מאוד אוהבות, מוצר ביבוא בלעדי שלנו שנמכר רק בטומי ואניקה. ערכת המשחק מכילה לוח מגנטי גדול, כרטיסיות, ומגנטים של האיברים השונים: השלד, האיברים הפנימיים והאיברים החיצוניים. הכרטיסיות מספקות הסבר על כל איבר ואיבר, והרכבת הלוח המגנטי מאפשרת הבנה רחבה של האופן שבו בנוי גופנו. על האריזה כתוב אמנם שהמשחק מומלץ לגיל 7–12, אבל מכיוון שלוח המשחק דינמי אפשר להתאימו גם לגילים צעירים יותר, בהשמטה של אלמנט כזה או אחר בהתאם לעניין של כל ילדה וילד.


פאזל גוף האדם

ואם כבר גוף האדם, כדאי להזכיר את הפאזל הבא:ערכת פאזל גוף האדם מכילה למעשה 4 פאזלים ברמות קושי שונות, שכל אחד מהם בגודל של מטר. הפאזל הראשון הוא פאזל דו צדדי של הגוף עצמו, עם דמויות של ילד וילדה (שכל אחד מהם בגודל של מטר, כן?). השני הוא פאזל 75 חלקים של איברים פנימיים, והשלישי הוא פאזל 100 חלקים של שלד שזוהר בחושך. לפאזלים מצורף גם פוסטר שמאפשר בדיקה ובקרה בעת הרכבת הפאזל, ואפשר להרכיב עליו בשלב ראשון, את הפאזל עצמו.

ההרכבה מתאימה לגיל 5+, אבל גם במקרה הזה אפשר כמובן להתחיל בגיל מוקדם יותר וליהנות מהרכבה משותפת.


סדרת פאזלים עם משקפי תלת־מימד

ואם כבר פאזלים, אז תכירו גם את סדרת הפאזלים הז